LibreOffice – Windows 10 için Office Programı İndir

LibreOffice Nedir?

LibreOffice bir metin editörü, elektronik tablo, sunum aracı, veritabanı modülü ve karmaşık matematiksel formüller çizmek ve oluşturmak için bir uygulama sunan ücretsiz bir ofis paketidir. Ücretsiz Libre ofisini indirin.

Calc, formüller oluşturmanıza, çevrimiçi olarak toplanan verilere göre oranları hesaplamanıza, grafikler oluşturmanıza, hücre biçimlendirmenize veya kendi işlevlerinizi oluşturmanıza olanak tanıyan bir elektronik tablodur. Impress, sunumlar oluşturmak için tasarlanmış bir araçtır.

Kolayca geçiş efektleri oluşturma, hem raster grafikleri hem de vektörel yansımaları ekleme yeteneği sunar. Bitmiş projeler EXE dosyalarına kaydedilebilir.

Yazan editör, metin belgelerini düzenlemek için gerekli tüm fonksiyonları sunar. Düzenlenen dosyalar için grafik, tablo, grafik ekleyebilir, stil sayfalarını kullanabilirsiniz.

Uygulama geniş bir sözlük yazım denetleyicisi ile doludur, seri yazışmaları destekler ve bazı güçlü biçimlendirme ve indeksleme metinleri sunar.

Base, tabloları, formları, sorguları ve raporları yönetmenizi sağlayan veritabanları oluşturmak için bir araçtır. Program, HSQL, dBase, MySQL, Adabas D, MS Access ve PostgreSQL gibi veritabanlarını destekler. Uygulama zihin haritaları ve her çeşit diyagram oluşturmak için tasarlanırken çizin.

LibreOffice Math’da bulunan en son araç, sofistike matematiksel denklemler oluşturmanıza izin vermektedir. Tamamlanan projeler diğer paket bileşenlerine alınabilir.

Tüm belgeler, ofis belgeleri için yeni uluslararası standart olan OpenDocument biçiminde saklanır. Bu biçim XML tabanlıdır ve ODF dosyalarını destekleyen tüm uygulamalar tarafından düzenlenebilir.

Writer, .dotx ve .dotm dosyalarından içe aktarmak için AutoText özelliğini sunar, RTF filtresindeki her türlü özel belge özelliğini destekler, imleç bir bölümdeyse, bağlam menüsünde oluşturulan ve eklenen yeni “Bölüm Düzenle” uno komutu.

Aynı zamanda, kopyala ve yapıştır yoluyla mermi ve numaralandırma ihracatında büyük bir gelişme vardır ve stillerin kullanımına odaklanan yeni biçimlendirme araç çubuğuna erişilebilir.

Calc’da şu anda seçili sayfalardaki tüm yorumları göstermek / gizlemek için yorumlar toggle komutu dahil yeni hücre yorum komutları bulabilir, Sayfa menüsünde bulunan Tüm Yorumlar komutlarını sil ve şu anda seçili sayfadaki Tüm Yorumlar ve Tüm Yorumlar Gizle komutlarını nasıl çalıştırabiliriz. (ler).

Uygulama şimdi hücre girişinde ve tarih göstergesinde negatif yıl tarihini (BCE) destekliyor.

İsteğe bağlı olarak satır ve sütunların eklenmesine ve silinmesine izin vermek için dört yeni sayfa koruma seçeneği eklendi. Satır ekle ve Sütun ekle seçenekleri, sayfa korunduğunda bile satır ve sütun eklemelerine izin verirken, Satırları sil ve Sütunları sil seçenekleri satır ve sütun silmelerine izin verir.

Math modülünde uygulamalı içerik menüsü düzenleme komutlarını bulabiliriz: Formula komut giriş paneli için kes, kopyala, yapıştır. EMF + vektör görüntülerinde iyileştirmeler içe aktarılır (.doc, docx, .xls, .xlsx, .ppt dosya formatları tarafından kullanılır).

LibreOffice, eklenen PDF görüntülerini oluşturmak için pdfium’u kullanır ve Writer ve Impress’in PDF dışa aktarımında bağlantılı ve gömülü videoları destekler. Sekmeli Not Defteri’nde kısayollara sahip araç çubuğu tanıtıldı.

Ayrıca Çevrimiçi Hesaplama’da mevcut olan satırların miktarı 10.000’e yükseltildi, değiştirilmemiş fayansların PNG sıkıştırmasının sıkıştırılmasından kaçınılması ve müşteri tarafında olan PNG’lerin gönderilmesinden kaçınılmasıyla performans arttırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir